Warning: Creating default object from empty value in /home/u0862568/dreamofdivers.com/wp-content/themes/automotive/ReduxFramework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
BC KEMERİNİ TÜPE DOĞRU BAĞLAMA | Dream Of Divers

Blog

Latest Industry News

BC KEMERİNİ TÜPE DOĞRU BAĞLAMA

Bu konun diğer konular kadar çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Yeni dalışa başladığım zamanlardı ve ekipmanlarım  (BC)denge yeleği, Regulatör, kıyafet , palet v.s. yoktu bir tek maskem vardı. Dalış hocamız bizlere tekneden temin ettiğimiz  malzemeleri dalış için hazırlamamızı istedi, bizde öğrendiğimiz kadarı ile ekipmanlarımızı hazırladık. BC yi tekeneden aldığım şekilde Tüpe geçirip bağladım, bir güzel sağa sola silkeleyerek sallayarak kontrol ettim sapa sağlamdı. Sıra geldi dalışa, daldık ilk dakikalar keyifli derken BC de dengesizlik ve hafiflik hissetim bir baktım ki tüpüm kafamın üstünde ne yapacağımı şaşırdım Buddy me tüpümü düzeltmeye çalışıyor, panikledim canım sıkıldı, keyif anları ızdırap anları olmaya başladı, hemen çıkmak istedim dalış liderim beni kontrollü bir şekilde çıkardı. Kafam karıştı ve bir daha dalmak istemedim üstümdeki stresi atınca ilk işim tüp bağlamayı öğrendim.

Lütfen sizden ricam aşağıdaki  bağlama sıralamasını  telefonunuza kopyalayın.   İhtiyaç duyduğunuzda elinizin altında olsun.

Tüp kayışını nasıl bağlayacağız hadi öğrenelim.

bir sonraki yazımızda denge yeleği nedir?

denge yeleği BC nasıl seçilmeli?

ortalama BC denge yeleği fiyatları konularını işleyeceğim.

 

Back to top